Dit is een nieuwsbrief van Kano Rijnland Leiderdorp.

Als deze nieuwsbrief niet goed opent in uw mail programma, open deze dan in een browser

Gebruikt u webmail, zoals Gmail of Hotmail, dan is de browserweergave mooier.

Van de redactie

Dit is het eerste clubblad onder leiding van ondergetekende. Bij velen op de vereniging waarschijnlijk wel bekend als een poloer in hart en nieren die inmiddels alweer 15 jaar zeer regelmatig in een polobootje zit.

Sinds een jaar woon ik samen met Ivette op kruipafstand van de club, wat ervoor gezorgd heeft dat ook wat andere taken binnen de club opgenomen konden worden. Zo valt daar de jeugdbegeleiding op zaterdag onder, het organiseren van de zwembadtrainingen deze winter, zowel Leiderdorps als Katwijks en voor komend jaar de clinicscommissie, zodat we nog meer kinderen enthousiast kunnen maken voor het kanoen. En dan nu het nieuwe element in het rijtje verantwoordelijkheden, de redactie van het clubblad.

In de overtuiging dat er voldoende op de club gebeurt om maandelijks een nieuwsbrief danwel clubblad uit te brengen, neem ik, samen met Ivette, het stokje van Ed Grootaarts over. Ed, bedankt voor de vorige edities! Deze eerste editie van 2010 bevat gelijk al een tiental stukjes, maar dat moet natuurlijk voor de komende edities zo doorgaan. Heb je iets beleefd op kanogebied, meegedaan aan een activiteit of evenement (of gewoon wat alternatiefs, zoals een wist je dat of een puzzel), dan zien we graag je bijdrage tegemoet in de mailbox : redactie@kanorijnland.nl. Daarnaast moet je niet vreemd staan te kijken als Ivette of ik je aanspreekt of je wat wil bijdragen.

November vorig jaar heb ik een stuk blogsoftware op de website gezet, waarmee wat makkelijker verhalen online gezet kunnen worden. Hierin heb ik ook oudere nieuwsberichten opgenomen, leuk om nog is terug te lezen. Heb je nog iets in het archief liggen wat je erbij wil hebben, laat het me weten. Stukjes uit deze nieuwsbrief/clubblad komen hier ook op te staan, waar mogelijk met foto's. Wil je dus sneller op de hoogte zijn, lees dan blog.kanorijnland.nl .

Graag wijs ik jullie op de grote schoonmaakdag op 6 maart 2010, meer informatie volgt in de volgende editie die op 1 maart zal uitkomen. De deadline voor de volgende editie is dan ook 27 februari.

Rest mij nog Hans te bedanken voor de layout van deze nieuwsbrief, de verschillende auteurs voor hun stukjes en Ivette voor de morele support en realisatie van deze nieuwsbrief

Veel plezier met lezen!

Arend-Jan Tetteroo

Hr

Van de voorzitter

Nieuwjaarsborrel
We hebben een succesvolle Nieuwjaarsborrel achter de rug. Dankzij de bijdrage van onze harde kern, en de nieuwe mogelijkheid om een persoonlijke (herinnerings-) mail te versturen, was de avond een succes. Goed bezocht en prima verzorgt.

Groei
We zagen het al in het afgelopen seizoen en aan ons ledenaantal: KanoRijnland zit in een periode van groei. Groei op verschillende vlakken. We zien nu duidelijke groei van bruikbare ict toepassingen, denk aan de persoonlijke mails en straks een uitnodiging voor je schoonmaakbeurt. Groei van activiteiten in de winter, denk aan de inspanningen van Maarten om straks zijn bestuursfunctie goed te kunnen bekleden, het bezoek aan verschillende zwembaden, de overdracht van de organisatie van het Kanoën met Scholen en de winterinspanningen van onze accommodatiebeheerders. Groei van samenwerken binnen de club en met andere verenigingen en vooral een groei van enthousiasme bij steeds meer leden, om een bijdrage te (blijven) leveren binnen het verenigingsleven. Als het nu al zo broeit, dan belooft het seizoen 2010 een hele mooie te worden. KanoRijnland is er klaar voor!

Tot later op het water,

Jurriaan Hugens

Terug naar boven Hr

Uitnodiging:

Lage steunles 14 feb

Mijn naam is Walter Noort en ik ben momenteel bezig met de opleiding voor zeekajak instructeur. In het kader van mijn opleiding moet ik ook instructies verzorgen alsmede tochten leiden. Instructeur worden doe je (als het goed is) omdat je het leuk vindt om mensen iets te leren en plezier te laten beleven aan het kanovaren.

Op zondagavond 14 februari wil ik in het zwembad een instructie geven over de lage steun. Er kunnen max.6 mensen aan meedoen,dit zal in 3 groepjes van 2 personen gegeven worden. Een lesje duurt +/- 20 min. Graag opgeven bij mij : walternoort@hotmail.com De instructie wordt gegeven in het kleine bad. Deelname wordt bepaald door volgorde van aanmelding.

Tot de 14de,
Walter

Terug naar boven Hr

Uitnodiging Jeugd:

Filmavond 20 feb

Beste Jeugdleden,
De avonden zijn donker en buiten is het nog steeds koud. Ondanks dat het nog steeds geen lekker kano weer is, willen we toch weer een keer met alle jeugd bij elkaar komen. Deze keer willen wij jullie uitnodiging om samen met ons een leuke film te kijken in de kantine van onze club. De film avond is op 20 februari en zal beginnen om 18:30 uur bij ons op de club en zal rond 21:00 uur afgelopen zijn. Wij zullen zorgen voor een leuke film, het drinken en de versnaperingen.

Geef even door of je komt zodat wij daar met het drinken en de versnaperingen rekening mee kunnen houden. Opgeven kan via: jeugd@kanorijnland.nl of bellen naar 06-16330151

Wij hopen jullie allen te zien op in de kantine.

Vriendelijke Groeten,
De Jeugdcommissie

Terug naar boven Hr

Uitnodiging Jeugd:

Bowlen 20 maart

Beste Jeugdleden,
Als afsluiting van het winterseizoen willen wij als jeugdcommissie nog een keer een hele leuke middag organiseren. Wij willen met alle jeugdleden gaan bowlen bij sportcity in Leiderdorp. We verzamelen op 20 maart om 14:30 uur op de club en om 15:00 uur kunnen de eerste ballen rollen. Na twee uur bowlen gaan we weer terug naar de club en we verwachten daar om 17:30 uur weer aan te komen. Wij zijn van plan om met de hele groep naar de Winkelhof te fietsen, dus zorg dat je je fiets mee neemt.

Omdat wij de banen van te voren moeten reserveren, willen wij jullie vragen om op tijd door te geven als jullie mee willen. Je kunt je opgeven voor 13 maart via: jeugd@kanorijnland.nl of bellen naar 06-16330151. Laat ook even weten of je met de fiets kunt komen.

Wij hopen jullie allen te zien op deze bowling middag.

Vriendelijke Groeten,
De Jeugdcommissie

Terug naar boven Hr

S-team kan niet zonder varen

Het S-team ligt deze winter wel erg vaak in het water. Tot half december werd er nog buiten gevaren, waarna het ijs toch een einde aan deze pret bracht. Inmiddels kwam Arend-Jan met een mooie (en vooral warme) locatie te Katwijk. Op 12 januari zou het eerste bezoek zijn, maar om er te komen vergde het nodige doorzettingsvermogen. De hindernissen waren niet misselijk, een diepe kuil in de weg door de lekkende ijsbaan. Vervolgens een besneeuwde en bevroren dijk waar de eerste auto niet tegen op kwam. Vervolgens lukte het een ander met winterbanden wel, maar hier wilde de afneembare trekhaak vanwege de kou niet onder de auto. Ondanks deze tegenslagen was de drang om te gaan varen te groot. De poloboten in en op auto's geplaatst konden we eindelijk op weg.

In Katwijk aangekomen ging toch een soort walhalla voor ons open. Een echt wedstrijdbad! Snel omkleden om iets te laat te starten. Dit is wel een hele mooie locatie. Veel ruimte om te varen, balletje gooien en flink techniek oefenen. Op 50 meter (De Does: 25 meter)kan je ook een mooi sprintje trekken. Natuurlijk is het ook aardig om te zien wat andere verenigingen doen. In Katwijk wordt veel aan Freestyle kanoën gedaan. Grappig om te zien wat allemaal mogelijk is met zo'n klein bootje. Tot een soort salto's aan toe behoort tot de mogelijkheden.

Er is flink wat gevaren en na anderhalf uur waren we voldaan weer klaar. Alles weer opgeladen en om half twaalf waren we terug op de vereniging. Het was een zeer geslaagde avond.

Hopelijk kunnen we nog vaak te gast zijn bij Kano Branding Team "Katwijk".

Remco

Terug naar boven Hr

Strand en wind openen de winter

Wat begon als een erg regenachtige dag, eindigde met zon en chocomelk.

Vandaag gingen we namelijk naar het strand om lekker uit te waaien. Nadat we in de file hadden gestaan (het is notabene zaterdag ochtend en het regent) kwamen we koud aan in Katwijk, waar meteen een vlieger parade te voorschijn kwam. Dat was een spannende en leuke ervaring. Zeg dat wel. De grootste uitdaging was Jurriaans vlieger, die er voor zorgde dat er naast vliegers ook kinderen voorbij vlogen. Naast vliegers waren er ook de nodige frisbees en ballen aanwezig.

Na een paar uur plezier gingen we terug naar de club, waar warme chocomelk (met dank aan Bob) en brownies (met dank aan Jeanette) werden verorberd. Al met al was het een zeer geslaagde ochtend zeg dat wel.

Mees en Liza

Foto's van dit evenement vind je op de fotopagina

Terug naar boven Hr

Verslag spelletjes ochtend

De avond van te voren was mijn sjoelbak al opgehaald, en ik en Thijs hadden echt zin in morgen. Die morgen pakten we onze fietsen en reden we naar de kanoclub. Daar vroeg aangekomen waren alleen Arend-Jan en Ivette al aanwezig. Even later stroomde de rest ook binnen, allen hadden zij hun favoriete spel meegenomen. Het was niet heel druk maar wel gezellig, allerlei spellen werden gezamelijk gespeeld. Van moeilijke denkspellen tot een simpel spelletje yahtzee. Vervolgens kwam Ivette nog aanzetten met heerlijke warme chocolademelk en kerstkransjes. Ooh en nog even bij deze de winnaar van de sjoelwedstrijd, het was spannend op het einde maar met als ik me niet vergis met 85 punten was Ivette de winnaar. Een volgende spelletjes ochtend zien wij allemaal wel zitten dus. Kortom een zeer geslaagde ochtend.

Roeland Jan en Thijs

Terug naar boven Hr

Zin in wildwater varen?

De poloers van onze vereniging hebben al een tijd goed contact met de poloers van Levitas, o.a samen traingen of wedstrijdje doen. Onlangs ontving ik deze mail.

Beste wilwatercommissie,
Iedereen loopt altijd op kanoforum met elkaar te flirten, mensen uit het hele land zitten bij de Batavieren of zijn gezellig kano-belg. Nu kom ik met de poloploeg al zo nu en dan langs bij Rijnland om te ballen, bedenk ik me nu dat wij nog nooit met de WW buren hebben geflirt!!

Hebben jullie een beetje een leuke actieve WW club?

Wij bij Levitas zijn voornamelijk veel bezig met hohenlimburg (3x per jaar), doen rond kerst altijd een weekje eiffel met middenrur e.d.(WW I/II), pakken zo nu en dan een dagje bovenRur of wildwateracademie op DWD mee en zitten eind febuari te azen eens een WW II/III weekend te organiseren.

Het lijkt er op dat 27/28 feb WW II/III (Irreler Wasserfälle, WWIII bij ~80 cm) door gaat qua manschappen, mits er water staat.

Misschien leuk (en nuttig) om zo nu en dan krachten te bundelen qua instructeurs en vervoer? Win win? ;-)
Beter een goede buur dan een verre vriend nietwaar? :-)

Hoop dat jullie zin en tijd hebben een mailtje terug te sturen
Groetjes!

Christiaan (Levitas: wildwatercommissie 2009-2010)

Ik heb uitglegd dat bij ons het WW-varen een beetje langszaam stroomt en dat een nieuwe impuls wel goed zou zijn. Dus voor wie intresse heeft om eens met onze kano-buren te flirten kan met mij contact opnemen.

Maarten van Iterson(wildwater@kanorijnland.nl)

Terug naar boven Hr

Nieuws van het Buurman & Buurman front

De winter is al een aardige tijd aan de gang, maar dat betekent niet dat de kanovereniging stil is komen te liggen. Naast de activiteiten die gewoon doorgang vinden, gaat ook de Buurman en Buurman group gewoon verder. Zo zijn er in de afgelopen tijd een aantal problemen opgelost. Hier volgt een opsomming:

Klus een: De lantaarnpaal:

We kregen te horen dat het toch wel erg makkelijk zou zijn als de lantaarnpaal weer onstoken zou kunnen worden. De lantaarnpaal was buiten gebruik geraakt door een wat over enthousiaste graafmachine machinist die tijdens het grondverplaatsen om de dijk op te hogen ook de voedingskabel van de lantaarnpaal ietwat verplaatst heeft. Resultaat een beschadigde kabel met een aardfout. Dit laatste zorgde ervoor dat, wanneer iemand trachtte om de lantaarnpaal aan te zetten deze werd beloond met het uitschakelen van de aardlekschakelaar in de groepenkast en in de walaansluitingskast. De werkzaamheden zijn keer op keer uitgesteld daar de grond door bevriezing te hard was om in te graven. Uiteindelijk zijn, na de zoveelste klacht van verschillende leden toch maar de stoute schoenen aangetrokken en is de spade in de grond gestoken. Bij nader inzien waren de graaf werkzaamheden niet zo heftig als was verwacht en de nieuwe kabel was dan ook snel getrokken en aansloten. In de lantaarnpaal is een luik gezaagd die voorlopig is dicht gemaakt met tape. Het resultaat hiervan is een werkende lantaarnpaal en een prettiger opladen van de trailer voor het zwembad kanoën.

Probleem twee: De waterleiding.

Bij aankomst op de vereniging ten tijden van de grote vorstperiode bleken we geen water te hebben. De leiding was bevroren. Controle van de brug wees uit dat de leiding-verwarming gewoon functioneerde. Inspectie van de ruimte onder de loodsen leerde ons dat het hier gewoon vriest, ondanks de belofte van Spuit arkenbouw dat het daar nooit zal vriezen. Waarschijnlijk is dit alleen het geval als er verwarmde woonvertrekken boven deze ruimte is gebouwd en geen onverwarmde kanoloods. Om dit probleem tijdelijk op te lossen is een elektrische verwarming onder de leiding aangebracht en op de laagste stand ingesteld. Dit had als resultaat dat de leiding niet meer bevriest en we gewoon koffie kunnen zetten. ERRUG BELANGRIJK zou ik zo zeggen.

Klus drie: De verlichtingssteker van de nieuwe kanotrailer.

Een volgend prioriteit op de lijst was de aansluitingssteker van de verlichting van de trailer. Deze was zodanig kapot dat het altijd weer even rommelen was om deze goed in het stopcontact van de auto te prikken en werden we onderweg regelmatig verrast met uit vallende verlichting. Niet echt leuk dus. Deze steker is nu vervangen voor een metalen uitvoering. Ietwat robuuster en meer foolproof.

Prioriteit vier: De sloten van de loodsen.

Deze zijn al meerdere malen uit elkaar gehaald en gesmeerd. Vervolgens werken ze weer prima, maar de vrieskou van de afgelopen weken heeft de sloten op andere gedachten gebracht. Vooral loods nummer twee was uiteindelijk zo stroef gaan lopen dat deze helemaal niet meer te bedienen was, ook niet van binnenuit. Daar de tijd op de bewuste zaterdag beperkt was, is alleen het slot van loods twee opnieuw uit elkaar geweest en volledig gesmeerd. Het slot loopt nu weer goed, helaas is dit niet te zeggen van de deur zelf. Deze loopt inmiddels erg zwaar en moet t.z.t. nog worden nagekeken. De overige loodsen krijgen op een later tijdstip een behandeling

Klus vijf. De afvoer van de WC’s lopen dwars door de kruipruimte onder de loodsen door. Daar hier regelmatig doorheen gelopen wordt is het kapottrappen of afbreken van de leidingen slechts een kwestie van tijd. Hier overheen wordt in de komende tijd een soort bekisting gemaakt om de leiding te beschermen. Je moet er tenslotte niet aan denken dat deze leiding kapot gaat. Krijg dan de vuiligheid maar eens uit de betonnen vloer.

Klus zes. De baan verlichting.

Sinds enige jaren zijn er op het dak van het clubgebouw twee palen aanwezig met daarin in totaal zes halogeenlampen van elk 500W voor de verlichting van het kanopoloveld. Deze verlichting is niet zo best, regelmatig gaan er lampen kapot en tevens gebruikt het totaal 3000Watt. Naar een alternatief is gezocht en gevonden in gasontladingslampen. Helaas zijn deze lampen nog al duur en is er tevens gezocht naar een alternatief. Deze is uiteindelijk gekomen in de vorm van twee gebruikte Son-T armaturen met daarin een 400Watt gasontladingslamp welke op zich zelf al meer licht geeft dan de zes halogeenlampen samen. Of dit een oplossing is, is natuurlijk pas zeker als de lampen gemonteerd en getest zijn. Daar we de lampen gekregen hebben, kunnen we er tenminste geen “buil aan vallen”

Om kort te gaan, (te laat ;o) we hebben niet stil gezeten, niet continu zullen we maar zeggen ;o)

Zijn er zaken die aangepakt moeten worden, neem dan contact op met buurmanenbuurman@kanorijnland.nl of kom langs op zaterdagochtend rond 11:00uur, zodat wij daar samen iets aan kunnen doen.

Ed en Hans e.a.

Terug naar boven